Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Centralne prawosławne obchody święta patrona Policji
Dzisiaj jest sobota, 30 Września 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Centralne prawosławne obchody święta patrona Policji

Data publikacji: 23 listopada 2016      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

Święty Michał Archanioł to patron Policji. Wczoraj w Białymstoku odbyły się centralne prawosławne obchody jego święta.

 

Wczoraj, o godzinie 16.00 w cerkwi pod wezwaniem Świętej Sofii – Mądrości Bożej Hagia Sophia w Białymstoku przy ulicy Trawiastej odbyły się centralne prawosławne obchody święta patrona Policji – Świętego Michała Archanioła.

 

Nabożeństwo dziękczynne „Molebien” do Świętego Archanioła Michała za Ojczyznę i jej służby, w szczególności za funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodziny – sprawowane było przez Jego Ekscelencję Biskupa Siemiatyckiego Jerzego Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego w otoczeniu kapłanów służb mundurowych. Gospodarzem uroczystości był Prawosławny Kapelan Podlaskiej Policji Ksiądz Anatol Konach.

 

W uroczystościach uczestniczyli między innymi Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Pan insp. Rafał Kozłowski, Dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji Pan nadkom. Zbigniew Bartosiak, Naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Gabinetu Komendanta Głównego Policji Pani podinsp. Anna Malerczyk, Pan podinsp. Paweł Jasterzębski reprezentujący WSPol w Szczytnie, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi Pan insp. Andrzej Łapiński. W nabożeństwie z ramienia kierownictwa podlaskiej Policji udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pan podinsp. Jacek Kumpiałowski, a także komendanci komend miejskich i powiatowych naszego województwa oraz funkcjonariusze i pracownicy garnizonu podlaskiego.

 

Na uroczystym nabożeństwie nie zabrakło również policyjnej kompanii honorowej oraz pocztów sztandarowych. Zebrani modlili się w intencji wszystkich służb mundurowych. Na zakończenie Jego Ekscelencja bp Jerzy w ciepłych słowach podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną i trudną służbę. Podkreślił, że docenia bardzo ważną rolę Policji w społeczeństwie, zaś Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pan podinsp. Jacek Kumpiałowski podziękował Jego Ekscelencji bp Jerzemu za wsparcie duchowe, tak potrzebne funkcjonariuszom w codziennej służbie. Z rąk Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów Pana Krzysztof Wierzbickiego Jego Ekscelencja Biskup Siemiatycki Jerzy Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego otrzymał Medal 25-lecia NSZZ Policjantów nadany przez Prezydium Zarządu Głównego.

 

Obchody święta patrona Policji swoją obecnością i śpiewem uświetnił Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

 

*źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login