Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Zamek Książ – Skalne miasto – Złoty Stok
Dzisiaj jest sobota, 02 Grudnia 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Zamek Książ – Skalne miasto – Złoty Stok

Data publikacji: 22 września 2016      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

       W dniach 6 – 8 września 2016 roku odbyła się wycieczka zorganizowana przez Zarząd Terenowy Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów w Białymstoku na trasie Zamek Książ – Skalne Miasto – Złoty Stok, w której udział wzięło 50 uczestników.

       W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili piękny Zamek Książ owiany licznymi legendami, odwiedzili komnaty rodziny von Hochberg, poznali historie pięknej Księżnej Daisy, pokonali podziemny tunel o długości 96 m z czasów drugiej Wojny Światowej oraz spacerowali trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”.

       Drugiego dnia uczestniczy przybyli do Skalnego Miasta w Czechach, gdzie spacerowali wśród labiryntów skalnych i wąwozów skał o rozmaitych kształtach oraz odbyli rejs łodzią . W Kudowie spacerowali po Parku Zdrojowym i zwiedzili Kaplicę Czaszek.

       Trzeciego dnia w Złotym Stoku zwiedzili dawną Kopalnię Złota, pokonali Podziemną Trasę Turystyczną, podczas której zwiedzili dawną Sztolnię Gertruda, „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Dużą atrakcją był też podziemny spływ łodzią po nieczynnej już Sztolni Gertruda.


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login