Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Szturm na Pałac Kultury i Nauki
Dzisiaj jest sobota, 30 Września 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Szturm na Pałac Kultury i Nauki

Data publikacji: 1 lutego 2016      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

       Na 30 piętro musieli wbiec uczestnicy ekstremalnego biegu, który odbył się w dniu 24 stycznia 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki. Każdy zawodnik startował w wyposażeniu taktycznym, a do pokonania miał ponad 800 stopni. Choć limit czasu wynosił dziesięć minut, najlepszym wystarczyło niespełna pięć.

 

Bieg taktyczny „Szturm na Pałac” to konkurencja dla wybranych. Nie każdy może wziąć w nim udział, gdyż tu wymagana jest sprawność fizyczna na bardzo wysokim poziomie.

 

Trasa „Szturmu na Pałac” wiodła na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Zawodnicy musieli pokonać ponad 800 stopni o różnej wysokości w ciągu 10 minut. Każdy biegł w mundurze i w butach sięgających za kostkę. Wszyscy byli też wyposażeni w plecak lub kamizelkę taktyczną oraz replikę broni długiej z dwoma magazynkami.

 

Biegacze startowali co 2 minuty. Wcześniej każdy musiał przed komisją zważyć swój ekwipunek, który powinien mieć co najmniej 5 kilogramów. Jeśli ktoś miał cięższe wyposażenie mógł liczyć na dodatkowe punkty. Bywało, że dodatkowe kilogramy przesądzały o końcowym wyniku zawodów.

 

Dodatkowych „atrakcji” na trasie było więcej. Pokonując pierwszych sześć pięter, zawodnicy musieli trzymać broń w pozycji szturmowej. Później wcale nie mieli łatwiej. Na 15 piętrze każdy otrzymywał kartkę z ciągiem ośmiu cyfr. Podczas pokonywania kolejnych dziesięciu poziomów, trzeba był nauczyć się ich na pamięć. Ci, którzy podali je na mecie, otrzymywali dodatkowe punkty.

 

Bieg taktyczny „Szturm na Pałac” odbył się po raz pierwszy. Ukończyły go 24 osoby.
Najszybszy w „Szturmie na Pałac” okazał się Łukasz Nowakowski, funkcjonariusz jednej ze służb mundurowych. Pokonanie 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki zajęło mu 4 minuty i 46 sekund. Zaledwie 3 sekundy dłużej, zajmując tym samym drugie miejsce, biegł funkcjonariusz KWP z Białegostoku. Reprezentował Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego. Trzecie miejsce na podium zajął Bartosz Sztuka uzyskując czas 5 minut i 11 sekund


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login