Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Białystok ponownie pomogli chorym dzieciom.
Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Białystok ponownie pomogli chorym dzieciom.

Data publikacji: 18 czerwca 2019      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

2 czerwca 2019 roku sześciu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku po raz kolejny przy wsparciu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku wzięło udział w charytatywnym biegu “Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem”.

 

Sztafeta maratońska, która największe tradycje ma w Japonii, a niezwykle popularna jest również w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Niemczech, Francji czy Stanach Zjednoczonych już po raz piąty odbyła się również w Białymstoku. Na starcie, wśród rekordowej liczby 243 drużyn, nie mogło zabraknąć ekipy z OPP Białystok. Tym bardziej, że duża część opłaty startowej trafiła na konto Fundacji “Pomóż Im”, która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Jak zapewniają przedstawiciele Fundacji, pieniądze zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na rehabilitacje.

 

Uczestnicy biegu mieli do pokonania łączny dystans 42,195 km, czyli dystans maratonu. Drużyna “OPP Białystok” pokonała dystans z czasem 03:27:49. Pozwoliło to na zajęcie 54 miejsca w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji służb mundurowych uplasowali się na miejscu 15, ale wśród resortowych zespołów mieszanych pozwolili wyprzedzić się zaledwie dwóm ekipom 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

 

Udział w tej sztafecie to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim pomoc chorym dzieciom. Idea biegu, w niespotykany sposób łącząca ludzi, już na stałe wpisała się w kalendarz policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białystok, którzy zapowiadają, że w przyszłym roku ponownie nie zabraknie ich na starcie.

 


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login