Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Nowi policjanci w szeregach podlaskiej Policji
Dzisiaj jest sobota, 02 Grudnia 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Nowi policjanci w szeregach podlaskiej Policji

Data publikacji: 8 kwietnia 2014      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

40 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania przyjął Podlaski Komendant Wojewódzki Policji.

 

Dzisiaj na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy

przyjętych do służby w podlaskim garnizonie Policji. W obecności zaproszonych gości i członków rodzin słowa roty ślubowania wypowiedziało 40 policjantów, którzy sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji – nadinspektorem Sławomirem Mierzwą funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie. W gronie nowo przyjętych policjantów znalazło się 12 kobiet i 28 mężczyzn, spośród których 20 osób trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 3 – do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, 3 – do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, 3 – do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, po 2 – do Komend Powiatowych w Grajewie, Bielsku Podlaskim, Sokółce i Zambrowie oraz po jednej osobie do Komend Powiatowych w Hajnówce, Sejnach i Wysokiem Mazowieckiem. Nowo przyjęci do służby policjanci mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski członków rodzin i najbliższych, którzy licznie przybyli na tą uroczystość.

* źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login