Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Mistrz olimpijski – Paweł Nastula szkoli instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego
Dzisiaj jest sobota, 30 Września 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Mistrz olimpijski – Paweł Nastula szkoli instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego

Data publikacji: 3 kwietnia 2014      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

Mistrz olimpijski – Paweł Nastula był współprowadzącym warsztaty szkoleniowe instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego.  Scenariusz obejmował m.in. ćwiczenia pod okiem Mistrza Europy w Judo, zajęcia praktyczne z wykorzystaniem laserowych trenażerów szkoleniowych, jak też taktyki zespołowego obezwładniania agresywnych osób.


Dzisiaj i jutro na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku grupa trzydziestu pięciu funkcjonariuszy uczestniczy w warsztatach szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Jest to już XX edycja regionalnych warsztatów szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Udział w przedsięwzięciu wzięli mundurowi z Policji, Izby Celnej w Białymstoku, Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Aresztu Śledczego w Białymstoku, Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Miejskiej w Białymstoku. Zajęcia obejmują dwa dni. Dzisiaj warsztaty prowadzone były przez Mistrza olimpijskiego Pawła Nastulę, przedstawiciele firmy zajmującej się produkcją laserowych trenażerów szkoleniowych, instruktora Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz Aresztu Śledczego w Białymstoku.  Obejmowały one omawianie i praktyczne ćwiczenia m.in. z zakresu taktyki zespołowego obezwładniania osób agresywnych oraz posiadających niebezpieczne przedmioty z wykorzystaniem tarcz ochronnych. W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia wymieniali się doświadczeniami oraz doskonalili swoje umiejętności między innymi w zakresie taktyki i techniki interwencji, a także  podejmowania właściwych decyzji w sytuacjach stresowych. Warsztaty tego typu organizowane są cyklicznie, w ramach tych zajęć funkcjonariusze, którzy zajmują się doskonaleniem zawodowym podczas szkoleń poszczególnych grup w swoich jednostkach będą przekazywali zdobyte przez te dwa dni umiejętności mundurowym, którzy, na co dzień pełnią służbę patrolowo – interwencyjną. Tego typu rozwiązanie z pewnością pozytywnie wpłynie na skuteczniejsze interweniowanie podczas codziennej pracy mundurowych, podwyższając tym samym poziom bezpieczeństwa.

 

* źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login