Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » III bieg Cichociemnych Sochaczew
Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

III bieg Cichociemnych Sochaczew

Data publikacji: 1 lipca 2016      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

       Funkcjonariusz reprezentujący Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa podlaskiego bezkonkurencyjnyw klasyfikacji mundurowej…

 
     W minioną niedziele 26.05.2016 roku w Sochaczewie odbył się III Bieg Cichociemnych, który miał na celu upamiętnienie żołnierzy Cichociemnych – elity polskiej dywersji – 316 doskonale wyszkolonych spadochroniarzy. Przybywali nocą i byli uczeni zabijać po cichu. Wysyłani do najbardziej niebezpiecznych zadań na terenie okupowanej przez Niemców Polski, postępowali zgodnie z maksymą: “Wywalcz Polsce wolność lub zgiń” W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę Cichociemnych , bo mija już 75 rocznica wyczynu jakiego dokonali w walce o Polskę.
 
     Przy ponad trzydziestostopniowym upale, o godzinie 11:00 około 350 zawodników przywitał burmistrz Piotr Osiecki, który otwierając bieg powiedział, że to co spotka zawodników na trasie, będzie namiastką tego przez co musieli przechodzić żołnierze Armii Krajowej. Bieg został objęty patronatem MON, a wspierany przez Fundację im. Cichociemnych Spadochroniarzy, Inspektora Wojsk Specjalnych gen. dyw. Piotr Patalong oraz pana Aleksandra Tarnawskiego – ostatni żyjący cichociemny. Wymagająca trasa, na której na śmiałków czekały rozmaite przeszkody, te naturalne, jak i specjalnie przygotowywane przez organizatorów. Zawodnicy kilkaset metrów po starcie zostali oblani wodą, a następnie delikatnie potraktowani prądem. Później była kąpiel w pianie i zjazd po mokrej folii. Nurkowanie pod kajakiem i przeniesienie opony to w tym przypadku czysta przyjemność,. Następne ,,atrakcje’’ to detonowane petardy oraz spowijające kłęby dymu.
Z pewnością jednym z największych wyzwań było pokonanie przeszkód „na parowej”. Tam zawodnicy musieli przeskoczyć bramę, ale wcześniej czekała na nich wspinaczka po kilkumetrowym stromym urwisku. Następnie krętymi i stromymi ścieżkami dobiegali do wlotu kanału. Kilka osób miało spory kłopot, żeby do niego wejść i na czworaka przebyć w ciemnościach około trzystu metrów. Kolejne kilometry też nie były łatwe, gdyż z reguły trasa wiodła korytami Bzury.
 
     W klasyfikacji mundurowej , która odbywa się na dłuższym dystansie biegu bezkonkurencyjny okazał się funkcjonariusz reprezentujący Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa podlaskiego.
 
Klasyfikacja – kategoria Służby Mundurowe – dystans 14 km
 

1. Funkcjonariusz reprezentujący KWP Białystok ( NSZZ P województwa podlaskiego) - 1:35:04
2. Siekiera Patryk (Kamikaze Boski Wiatr) - 1:36:17
3. Bielecki Szymon (Kręczki) - 1:36:27

 


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login