Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » IV BIEG TYGRYSA „ORZYSZ 2015”
Dzisiaj jest sobota, 30 Września 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

IV BIEG TYGRYSA „ORZYSZ 2015”

Data publikacji: 30 września 2015      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

      W dniu 22 sierpnia 2015 roku po raz czwarty rozegrany został „BIEG TYGRYSA” w Orzyszu, w którym udział wziął funkcjonariusz reprezentujący Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego. Bieg składał się z długiej trasy liczącej ok. 26 km, trudnego i zróżnicowanego terenu na poligonie w Bemowie Piskim oraz bardzo trudnych przeszkód.


      IV Bieg Tygrysa to rywalizacja w ramach tzw. „Dużej Beczki”, który odbywał się w zespołach dwuosobowych z licznymi przeszkodami.

      Już po starcie, w ramach „rozgrzewki” organizatorzy „przeczołgali” wszystkich zawodników „Dużej Beczki” pod zaparkowanymi w tym celu pojazdami, do których należał czołg i transportery opancerzone. Dalej szlak prowadził przez Wojskowy Ośrodek Sprawności Fizycznej. Po trzech kilometrach droga powiodła „ugorami poligonu”. Pierwszą przeszkodą witającą uczestników imprezy były niskie „zasieki”, pod którymi należało się czołgać tak, aby ni4e zahaczyć o elementy konstrukcyjne (napięte linki nad głowami oraz opadająca siatka). Po wydostaniu się spod siatki krótki, prosty odcinek przechodzący w trakt pełen piaszczystych wzniesień, rowu „beztlenowego” pod folią, opony samochodowe, wysokie obiekty zbudowane z desek, czołganie po błocie, strzelanie z kbks w postawie leżącej na chybotliwym podłożu, pokonywanie „kanionu”, bieg po wybojach, tor przeszkód na czołgowisku, przetaczanie rolek słomy, piramidy, przenoszenie worków z piaskiem i kłodą drewna, drut kolczasty, bagniste łąki, pełna błota rzeczka.

      W biegu ogółem udział wzięło 200 osób. 75 osób nie ukończyło biegu, 10 osób skończyło w karetce, 2 osoby znalazły się w szpitalu.

      funkcjonariusz KWP w klasyfikacji zają II miejsce z czasem 2:38:30.

Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login