Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Pikieta przed sejmem RP
Dzisiaj jest sobota, 30 Września 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Pikieta przed sejmem RP

Data publikacji: 6 marca 2014      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

W dniu 19 lutego 2014 roku przed budynkiem sejmu RP odbyła się pikieta służb mundurowych, które chciały wyrazić swoją dezaprobatę dla lekceważącego etos służby procesu legislacyjnego w sprawie ustawy o zwolnieniach lekarskich funkcjonariuszy i żołnierzy.

 

 Tłumnie przybyli funkcjonariusze swoją obecnością chcieli zademonstrować swoje niezadowolenie w trakcie czytania projektu ustawy „L – 4 „ przez senat RP. Niestety przedmiotowe czytanie zostało przesunięte na godziny popołudniowe, natomiast głosowanie senatorów zostało zaplanowane na kolejny dzień.

  To już drugi nasz protest przed Sejmem przeciw zmianom w zasiłkach chorobowych. Pierwszy odbył się w sierpniu 2013 r., gdy przed sejmową komisją trwało wysłuchanie publiczne ws. przygotowanego przez MSW projektu, będące wydarzeniem bez precedensu w historii mundurowych związków zawodowych. Również bezprecedensowe w realiach procesu legislacyjnego rządzącej koalicji stało się stanowisko senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która zarekomendowała odrzucenie dwóch rządowych ustaw odbierających uprawnienie do pełnopłatnego zwolnienia chorobowego funkcjonariuszom wszystkich służb, a także sędziom i prokuratorom.

 

 Nasze województwo reprezentowane było przez 22 członków Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. podlaskiego.

 


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login