Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » 2-letnia batalia zakończona sukcesem
Dzisiaj jest sobota, 02 Grudnia 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

2-letnia batalia zakończona sukcesem

Data publikacji: 17 marca 2015      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

Dwuletnia (a właściwie nawet jeszcze dłuższa) batalia NSZZ Policjantów o wprowadzenie w życie zmian w zakresie dodatku stażowego funkcjonariuszy została zakończona sukcesem. Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska właśnie podpisała stosowne rozporządzenie.

 

Co istotne, rozporządzenie obowiązuje z mocą od 1 stycznia 2015 roku.
Przypomnijmy, że o zmiany w zakresie dodatku stażowego, mające na celu zachęcenie funkcjonariuszy do dłuższego pozostawania w służbie, NSZZ Policjantów wnosił jeszcze podczas negocjacji w sprawie ustawy emerytalnej służb mundurowych. Na początku 2013 roku światło dzienne ujrzało sprawozdanie zespołu powołanego przez Komendanta Głównego Policji, w którego skład wchodziło dwóch przedstawicieli naszego Związku. W sprawozdaniu przewidywano sukcesywny wzrost dodatku za wysługę lat w sposób interwałowy (skokowy) do maksymalnej wysokości 35 %. Potem wielokrotnie zwracaliśmy się do kierownictwa MSW o wejście w życie proponowanych zmian, pisma w tej sprawie kierował również Komendant Główny Policji. W okresie czerwca i lipca 2014 roku zarządy wojewódzkie i szkolne NSZZ P prowadziły akcję kierowania wystąpień do parlamentarzystów, którzy z kolei wysyłali petycje do Ministra Spraw Wewnętrznych. Wciąż jednak brakowało woli politycznej, by rzeczywiście wdrożyć wnioskowane i korzystne dla funkcjonariuszy rozwiązania.
Przełom nastąpił po objęciu stanowiska Ministra Spraw Wewnętrznych przez Teresę Piotrowską. Na spotkaniu z przedstawicielami Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w grudniu 2014 roku zapewniła ona, że rozporządzenie w sprawie dodatku stażowego wkrótce wejdzie w życie. Niedługo potem ZG NSZZ Policjantów otrzymał projekt do zaopiniowania i wydał swoją opinię w możliwie najkrótszym terminie.
Finał znamy i bez wątpienia jest to dobra wiadomość dla policjantów. Oczywiście chcielibyśmy, by za tym ruchem finansowym poszły następne. Kontynuujemy batalię o nową ustawę modernizacyjną, która musi przewidywać istotny wzrost płac zarówno funkcjonariuszy, jak i pracowników Policji. Bez tego bezpieczeństwo, na którego straży stoimy, może być zagrożone. Zmiany w dodatku stażowym są krokiem we właściwym kierunku, ale nie zastąpią systemowej regulacji płac, zamrożonych od 2010 roku. Trzeba także przywrócić mechanizm corocznej waloryzacji kwoty bazowej.

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów

 

Poniżej e-mail z MSW zawiadamiający o podpisaniu przez panią minister rozporządzenia.
mail_msw_dodatki_dp
Informacja MSW o podpisaniu rozporządzenia obok pod poniższym linkiem:

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5431:wysze-dodatki-za-wieloletni-sub-podpisane&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

 

wokol_dodatku_staz_dp1

wokol_dodatku_staz_dp2

wokol_dodatku_staz_dp3

 

* źródło informacji – www.nszzp.pl

 


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login