Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » Dni otwarte podlaskiej Policji
Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

Dni otwarte podlaskiej Policji

Data publikacji: 3 czerwca 2014      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

Liczne grupy dzieci i młodzieży, które odwiedziły dzisiaj Oddział Prewencji Policji w Białymstoku mogły z bliska przyjrzeć się policyjnym pokazom i tresurze służbowego psa. Każdy mógł wsiąść za kierownicę radiowozu, zwiedzić strzelnicę, wziąć udział w zabawach i konkursie. Wszystko to w ramach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka „Dniach otwartych jednostki”. Dodatkowo w tym dniu odbył się biathlon policjantów, w którym najlepszym okazał się Krzysztof Jenorowski z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Białymstoku.

 
Radiowozy i motocykle „na sygnałach”, pokazy sprawności policjantów i psów służbowych, trampolina, samochodziki terenowe, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały dzisiaj na dzieci i młodzieży w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Okazją do takiej prezentacji mundurowych i wykorzystywanego przez nich w codziennej służbie sprzętu były zorganizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku „Dni otwarte jednostki”. Tylko dzisiaj przez kilka godzin białostocką jednostkę odwiedziło około 1500 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów całego województwa wraz z opiekunami. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się różnorodne pojazdy policyjne, niemal każdy z odwiedzających chciał sprawdzić, czy lepiej jest za kierownicą policyjnego motocykla, radiowozu lub w armatce wodnej. Szczególnie duże wrażenie na najmłodszych wywarł pokaz taktyki i techniki interwencji oraz pokaz umiejętności psów służbowych. Dodatkowo młodzi goście mogli wziąć udział w zabawach prowadzonych na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanych animatorów i funkcjonariuszy. Nad bezpiecznym przebiegiem uroczystego dnia wspólnie z funkcjonariuszami czuwali uczniowie klas mundurowych „Służba w Policji” z XIV LO im Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.
 
Dodatkowo w tym dniu odbył się biathlon policjantów zorganizowany przez funkcjonariuszy z Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Białymstoku przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego, który ufundował nagrody i koszulki wszystkim uczestnikom zawodów. W biegach połączonych ze strzelaniem uczestniczyło 14 policjantów z OPP w Białymstoku, KMP w Białymstoku, SPAP, KMP w Łomży oraz KPP w Mońkach, w tym 13 mężczyzn i jedna kobieta. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył:
 
Krzysztof Jenorowski z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

 
Pamiątkowy puchar, dyplom i nagrodę otrzymała również policjantka startująca w biathlonie – Wioletta Jenorowska z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku
 

Nagrody, puchary, medale i dyplomy wraz z serdecznymi gratulacjami zwycięzcom w imieniu Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył Pierwszy Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wspólnie z Przewodniczącym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego oraz Naczelnikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Białymstoku. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności w ramach sportowej rywalizacji, integrację funkcjonariuszy, jak również promowanie sportu i rywalizacji fair play, jako alternatywy na aktywne spędzanie wolnego czasu.

* źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login