Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. podlaskiego » POLICJANCI BIEGALI I POMAGALI
Dzisiaj jest sobota, 02 Grudnia 2023 roku.
Zarząd Wojewódzki
www.zwnszzpbialystok.pl

POLICJANCI BIEGALI I POMAGALI

Data publikacji: 11 czerwca 2018      Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. podlaskiego

            10 czerwca 2018 roku odbyła się IV edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem 2018. Jest to wyjątkowe wydarzenie, w którym sport łączy się z działalnością charytatywną.

 

            Wśród 224 zgłoszonych do biegu zespołów były również dwa złożone z funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, którym wsparcia udzielił Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego. Pierwszy był reprezentowany przez Pluton Wsparcia Taktycznego, a drugi przez II Kompanię. Dystans, jaki musiała pokonać każda 6-osobowa ekipa – jak przystało na sztafetę maratońską – wynosił 42 km 195 m. W zależności od wybranej zmiany do przebiegnięcia było 5 km, 7 km 195 m lub 10 km.

 

            Należy podkreślić, że celem nadrzędnym startu – oprócz znakomitej zabawy i możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu – była pomoc dzieciom. Każdy z funkcjonariuszy, niezależnie od osiągniętego wyniku na mecie, dokonał rzeczy bardzo ważnej, ponieważ sportowy wysiłek przełożył na realną pomoc. 30 proc. z każdej opłaty startowej został przekazany na rzecz Fundacji “Pomóż Im” opiekującej się podopiecznymi Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

 

            W tym roku całość pieniędzy, które otrzymamy, wydamy na zakup asystorów kaszlu. Jest to sprzęt medyczny niezbędny naszym dzieciom, bo swobodne oddychanie jest bardzo ważnym elementem jakości życia – mówił przed imprezą Arnold Sobolewski, prezes Fundacji “Pomóż Im”.

 

 

 


Napisz komentarz

joomla_logo_black NSZZ Policjantów - Zarząd Wojewódzki w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65
15-003 Białystok (pok. 104 i 105)

tel. służb. 47 711-24-67, fax 47 711-34-67
Wordpress
Login